Levandulový sirup

Tentokráte netradiční sirup, který připomene vůni léta trochu jinak, než jsme zvyklý. Jedná se o sirup z květů levandule, která zdobí nejednu skalku. Ne jinak to bylo u nás... (Pokračování textu…)
Číst dále

Meruňkový sirup

Jak pokračuje léto, dostáváme se k dalšímu oblíbenému ovoci. A tím jsou meruňky. Jejich využití v kuchyni je na meruňkové knedlíky a meruňkový koláč. Na pozdější spotřebu se uchovávají jako kompot popřípadě meruňková marmeláda. Pojďme se ale podívat na jejich další využití... (Pokračování textu…)
Číst dále

Bezinkový sirup

Konečně je tu pozdní jaro.V tomto období se pomalu rozjíždí výroba domácích sirupů, marmelád a dalších pochutin. Odkvetly pampelišky, ze kterých je dobrý med na zimu,  začínají rašit máta, meduňka a hlavně kvetou bezinky. (Pokračování textu…)
Číst dále

Zázvorový sirup

Když jsem dělal zázvorovou marmeládu, první vodu ze zázvoru jsem slil a zázvor jsem vařil ještě ve druhé vodě. Chtěl jsem z něj dostat pálivost a zjemnit ho. A vylévat první vývar mě přišlo škoda. Tak jsem ho dochutil cukrem a další druh sirupu byl na světě. (Pokračování textu…)
Číst dále
/** * */