Když vás honí mlsná huba a v mrazáku narazíte na kus libového vepřového bůčku, je na čase nechat maso roztát a zkusit následující recept.

Poznámka nad čarou  – když vařím, dávám suroviny dle oka. Takže uvedu aspoň rámcově množství…

Inspirací mi byl recept na vakuovanou krkovičku upravovanou v konvektomatu. Bohužel nemám ani konvektomat, ani přístroj na vakuování, tak jsem je nahradil dostupnými prostředky.

Nejprve si připravte bylinkové mazání… do hmoždíře lžičku soli, 3-4 rozmačkané stroužky česneku, lžíci nasekané natě petržele, lžičku tymiánu, půl lžičky rozmarýnu. Po rozmíchání přidejte lžíci oleje, ať se vše pěkně spojí.

Touto směsí pomažte maso, zabalte ho do mikroténového pytlíku a dejte na noc do ledničky.

Dopoledne z pytlíku pořádně vymačkejte vzduch a pořádně ho převažte režným špagátkem, tak aby se do něj nedostala voda.

Dejte do hrnce s vodou a táhněte (ve vodě vznikají pouze malé bublinky, ale nevaří se) asi hodinu. Mezitím si můžete připravit jako přílohu vařené brambory.

Po hodině maso vybalte na pekáček a rozehřejte troubu na maximum. Místo toho můžete použít gril.

veprove_vakuove_P1110152
Uvařené maso vybalené na pekáči

Maso dejte na cca 1/4h do trouby. Doporučuji přilít cca 1cm vody z vaření masa. Tím se vytvoří šťáva na omaštění brambor.

veprove_vakuove_P1110153
Pečení či grilování při maximální teplotě

 

 

Když se vytvoří křupavá kůrčička a kůže se dá chroupat, je hotovo. Stačí jen nakrájet a podávat.

veprove_vakuove_P1110155

Tím, že se maso vařilo v pytlíku, tak se nedostala chuť do vody, ale zůstala hezky v mase. A pokud jste to nepřehnali s pečením, tak jste vytvořili šťavnaté kousky masa s křupavou kůrčičkou.

Recept se dá modifikovat, jak použitým masem, tak i použitým kořením. V případě králíka bych doporučoval maso prošpikovat, protože je moc suché.

 

Leave a Reply

/** * */